Hub Edi

O nas, o zyciu, o podrozach. O wszystkim i o niczym. Baczne obserwacje otaczajacej nas rzeczywistosci. Blogowe zapiski dla potomnosci na dlugie zimowe wieczory.

Wpisy

 • wtorek, 30 sierpnia 2016
  • Zdalne Sterowanie;)

   Same Chrzciny organizowałam jak to się teraz modnie mówi “zdalnie”. Zdalnie znalazlam fotografa, który zdalnie mi odmowił na 2 tygodnie przez imprezą;). Całe szczęście, że znalazł sie wybawiciel, człowiek superprofesjonalny i akurat miał wolny termin. I pojawił się na czas i na medal spisał. I jeszcze pieniędzy żadnych nie chciał, dopiero jak przyśle zdjęcia. Zdalnie znalazłam też piękne miejsce z pięknym ogrodem, które rownież zdalnie zarezewrowałam, a szczegóły organizacyjne omówiłam z właścicielem przez What’s Up-a i telefonicznie, tak po nowoczesnemu, jak na nową erę przystało. Technologia jest świetna, zdjęcia na internecie wyglądaja cudownie, niby wszystko da się załatwić przez internet……. a później budzimy się w tzw. “realu”;).

   Jak się okazuje, nic nie jest w stanie zastąpić starej dobrej rozmowy twarzą w twarz a żadne zdjęcia nie zastąpią naoczynych “oględzin”;).

   No wiec najpierw miejsce: miało być fajne, piękne, na odosobnieniu, idealne wręcz na kameralną imprezę rodzinną. Na miejscu okazało się, że miejsce jest takie sobie, ogród nie wygląda tak imponująco jak na zdjęciach a dojazd i parking sa fatalne. Nie wiem ile czasu zajęłoby naszym gościom znalezienie tego miejsca. O ile byliśmy rozczarowani już samymi warunkami, prawdziwy niesmak odnieśliśmy z rozmowy z właścicielem. Nazwijmy go Mr. Cwaniak.  Gdy Mr. Cwaniak przedstawil mi wizję moich chrzcin, która nijak pokrywała się z tym co sobie zaplanowałam, już nie mówiąc, że wymarzyłam… pękłam. I niemiła może trochę byłam. Ale nie znoszę cwaniactwa, naciągactwa i kłamstwa. Mr. Cwaniak poinformował nas, że w dniu Chrzcin odbędą się na terenie lokalu 3 imprezy oprócz naszych Chrzcin. “Lokal” to generalnie trzy połączone ze sobą duże sale. Przez telefon, Mr. Cwaniak opisał nam lokal jako “kompleks budynkow z osobnymi wejściami”. No więc dwa wesela, duża impreza urodzinowa i nasze “przyjątko” Chrzcinowe. Oczywiście Mr. Cwaniak nie ukrywał, że wesela traktowane są “priorytetowo”. To goście weselni mają, na przykład, dostęp do ogrodu oraz pierszeństwo parkowania na (nieistniejącym – ale- niech- się- pani- nie- martwi- coś- sie- wymyśli) parkingu.  Gdy Mr. Cwaniak  zapytał czy będziemy mieli DJ-a i poruszył kwestię kordynacji miedzy DJ-ami i zespołami coby siebie nawzajem nie zagłuszać,  Huba musiałam kopać już w kostkę pod stołem bo widziałam jak się w nim wzbierało;). Już widziałam naszą grupkę wciśniętą w kąt i zagłuszoną Coco Jumbo. Podczas rozmowy wyszły na jaw jeszcze inne szczegóły i obostrzenia o których rzecz jasna nie było mowy podczas rezerwacji. I czara sie przelala.  Niepomni zapłaconego depozytu, wyszlismy z “lokalu” zniesmaczeni, źli i z postanowieniem, że raczej tu nie wrócimy. Dodam, ze była to środa wieczorem, a Chrzciny w niedzielę.

   W dwie godziny objechaliśmy okoliczne restauracje, domy weselne i inne imprezownie. Aż trafiliśmy na fajną restaurację na górce, tuż obok Kościoła. Jak to zwykle bywa, najciemniej jest pod latarnią. Że też wcześniej nie zwróciliśmy uwagi na to urokliwe miejsce. Rozmowa z właścicielem już tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że to jest to czego tak naprawdę nam potrzeba. I jakże się nie pomyliliśmy. Impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania i szybko zapomnieliśmy o porażce z poprzednim lokalem.  Piękna sala, super profesjonalna obsługa i szefostwo zrobiło na nas naprawde wielkie wrażenie. Być może pomogło trochię temu dobre włoskie wino – świeżo sprowadzone z Włoch przez właściciela - pasjonatę win i jedzenie, które pobiło wszystko…ilością i pysznością.  I te drobne “umilacze”, jak dekoracja ze świeżych kwiatów, jak bukieciki na stołach na tarasie, jak kokardeczka tu, a “uśmieszek” tam. Goście, choć z różnych kręgów znajomości, dosyć szybko sie zintegrowali i myślę, że czuli się dobrze. My czuliśmy się wspaniale. Wspólnym zdjęciom, śmiechom, rozmowom, nie było końca. Antosia dzielnie znosiła zainteresowanie i przekazywanie jej sobie z rąk do rąk. Najchętniej zwijała się w kłębuszek na rączkach u babci lub dziadka, którzy nie odstępowali jej na krok. Wdzięczni jesteśmy bardzo za to wspólne z nami świętowanie Antosiowych Chrzcin, za wielkie serca, niesamowite prezenty, ale przede wszystkim, za wspólne bycie – to dla nas najważniejsze.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 sierpnia 2016 20:34
  • 14 sierpnia 2016

   Ja Ciebie Chrzczę…. Zabrzmiało w Imielińskim Kościele tuż po tym jak umilkły dzwony na Anioł Pański w sierpniowe południe. Antonia Cecilia, jak Bóg przykazał, została włączona do Kościoła Katolickiego. Tyle my, rodzice, możemy zrobić dla jej życia duchowego, zaszczepic w niej wiarę,  którą sami wyznajemy, pokazać jej, że jest gdzieś ta Wyższa Siła, w która trzeba wierzyć. Co z tym zrobi dorosła Antonia będzie zależało od niej. To pewnie będzie kwestia na którą nie będziemy mieli wpływu, ale dopóki mamy - wszczepiamy, siejemy, zarażamy. Sama ceremonia krótka i na temat. Ksiądz ładnie podkreślił doniosłość chwili, powiedział miłych kilka słów do rodziny. Przywitał rodziców i chrzestnych: Olę i Krzysia i przeszedł do obrządku. Polał naszą małą głowinkę wodą święconą i egzorcyzm odprawił coby diabła wypędzić;). Antosia oczkami mrugała, księdzu się przyglądała jakby co najmniej rozumiała co się dzieje. Po dalszych modlitwach, białej szatce, zapeleniu świecy, ceremonia zakończyła się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. O ile jeszcze w czasie Mszy poprzedzającej chrzest, Antosia marudziła, w trakcie samego chrztu, zachowywała się idealnie, nie zapłakała ani razu, uśmiechała się do nas i obeserwowała. Cieszyliśmy się bardzo, że rodzina stawiła się w komplecie, że nie zawiedli przyjaciele, choć grono gości troszkę skurczyć się musiało przez szczyt sezonu urlopowego, na który akurat przypadły chrzciny. Ale wdzięczni jesteśmy również tym nieobecnym za wszelkie dobre słowa, pamięć i prezenty.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 sierpnia 2016 20:29
  • Veni, Vidi, Vici - Poland 2016

   Veni, Vidi, Vici – tak najlepiej opisać nasz tegoroczny pobyt w Polandii;)

   Bylo krótko, ale bardzo intensywnie. Kilka tysięcy kilometrów przejechanych po polskich drogach, szczególnie na Wschodzie, dalo nam trochę w kość, ale cel był szczytny. Hub dopytywał się “kiedy wreszcie wjedziemy na główną drogę”;). Ale ogólnie i tak sporo się w kwestii dróg zmieniło, jeździ się o wiele lepiej, momentami nawet super. Zresztą piękna pogoda i piękne o tej porze roku widoki rekompensowały turlanie się za traktorem lub innym kombajnem;).

   Co się nie zmienia to oczywiście ludzie! Moi kochani, przyjaciele, znajomi, rodzina – to dla tych chwil się żyje, to dla tych krótkich odwiedzin pędzi się z drugiego końca świata z bijacym sercem, to dla tych spotkań właśnie i rozmów do świtu przemierza się kilometry. Świetną okazją do spotkania rodzinnego były chrzciny Antosi. Przez cały weekend biesiadowaliśmy sobie w rodzinnym gronie, wspominąjac dzieje rodzinne, śmiejąc się i nadrabiając  zaległości. O samych Chrzcinach napiszę osobną notkę, bo wydarzenie ważne przecież;).

   Przyjaciele moi kochani równiez zorganizowali super spotkanie w dosyć licznym gronie. Do tego ugościli, przyjęli z dobrodziejstwem inwentarza, wózkami, łóżeczkami i całą resztą. Siedzieliśmy sobie do wczesnych godzinnych rannych i gadali, gadali, gadali. A podczas spontanicznego spaceru po Miasteczku wpadłam na dawnych znajomych, którzy też rozsiani po świecie wracają na chwilę bądź na zawsze do Polski. Ich komentarz, że “góra z górą się nie zejdzie, ale człowiek z człowiekiem zawsze…..” jakże trafny.

   Tradycyjnie już odwiedziliśmy Warszawę, gdzie robiegliśmy się w ciągu dnia na różne spotkania służbowe by wieczorem spotkać się u znajomych na grillu i pogaduchach. Jak człowiek tak pędzi na adrenalinie i emocjach, to okazuje się, że wystarczą 3 godziny snu i zaczynamy kolejny dzień. Znowu spotkania, odwiedziny, mnóstwo jedzenia i liźnięcie uroków Warszawy: spacer po Nowym Świecie, kawa na Foksal, cpykanie zdjęć przy Pałacu Kultury. Na więcej nie wystarczyło czasu, a doba nie chciała dać się rozciągnąć:(.

   Główną naszą bazą, jak co roku, był oczywiście Kraków. Piękne, ciekawe miasto. Mieliśmy okazję nawet dosyć sporo pochodzić sobie po mieście, posmakować atrakcji turystycznych oraz pyszności kuszących z każdego zakątka. Non-stop dzieje się coś na Rynku lub w okolicach. A to Festiwal Rękodzieła - Cepeliada, a to koncerty, a to występy ulicznych muzyków czy aktorów. Pozałatwialiśmy też trochę spraw urzędowych, spędziliśmy sobie miły czas z kuzynostwem i babcią Huba. Udało nam się też wcisnąć kilka spotkań ze znajomymi w Krakowie i okolicach.

   Ponieważ Amelia bardzo przeżywała tegoroczny pobyt w Polsce, chcieliśmy spędzić z nią jak najwięcej czasu. Jako, że Antosia i tak nie daje sie jeszcze na wycieczki czy eskapady, zmeldowaliśmy ją u mojej mamy, a sami zabraliśmy Amelię i spędziliśmy sobie super dzień w Krakowie, a kolejny w Zakopanem. O jaka byla zadowolona i dumna, że pozwoliliśmy jej zaplanować  te dni, że robiliśmy tylko to na co miała ochotę. Wycieczka do Zakopanego, choć przypłacona zakwasami w nogach, bardzo się udała. Wybraliśmy się nad Morskie Oko. Przepiękne tereny, fantastyczne widoki. Aż wracać się nie chciało. I pogoda nam sie udała, choc momentami bywało chłodnawo. Ami dzielnie się spisała mimo długiej wędrówki i prawie dwu-godzinnego zejścia z góry. Samo Zakopane dosyć dosyć, choć  nadal jeszcze bardziej “aspiruje” do kurortu niż nim jest. Może nawet ta zaściankowość ma swoj urok, choć przydałoby się trochę uprzejmości wobec Ceprów. Jedyną miłą osobą była dziewczyna sprzedająca miód, która mimo późnej pory i pewnie zmęczenia, była super uprzejma i miła. I aż jej za to podziękowałam. I kupiłam słoik miodu. Malinowego. Tak żeby spróbować, bo w życiu nie jadłam miodu malinowego, ale bardziej, żeby coś od niej kupić, bo taka miła właśnie była. A miód malinowy taki sobie – bardziej syrop malinowy niż miód – chyba niekoniecznie “miód-malina”;).

   I z ciekawych miejsc wpadliśmy na jedno popołudnie do Kazimierza Dolnego. Piękny jak zwykle. I też z wieloma atrakcjami. Na każdym kroku fajne kafejki, knajpki. Wszystko w swoistym kazimierskim klimacie. Aż chciało się dłużej tam zostać i pojeździć po wąwazach na przykład, lub wspiąć się na Górę Trzech Krzyży – ale czasu wystarczyło nam tylko na porządny spacer po mieście i nad Wisłą, wizytę w lokalnych sklepikach i pyszny obiad. Do Kazimierza akurat mam wielki sentyment, bo lata nasze młodzieńcze to częste wypady do Kazimierza, fajne imprezy, spotkania. Znało się każdy kąt, każdą nowo otworzoną knajpkę. Teraz pewnie trudno byłoby nadążyć  za zmianami, bo Kazik stał się prawdziwą perłą turystyczną. I dobrze mu tak;).

   Reszte pobytu to Chrzciny, przygotowania do nich, wzloty i upadki. I miękkie lądowanie. Opisze w następnym wejściu;).

   IMG_5679

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Veni, Vidi, Vici - Poland 2016”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   wtorek, 30 sierpnia 2016 19:08
 • wtorek, 02 sierpnia 2016
  • Pozdrowienia z Obozu

   Amelia na obozie w Gorach Swietokrzyskich. Wraz z koleznka Iza bawia sie swietnie. Z podziwu nie moge wyjsc jak swietnie maja zorganizowany czas i ile rzeczy sie dzieje kazdego dnia.  Prawie codziennie odbywaja sie jakies zajecia sportowe - pilka, bieganie, skakanie, itp. Sa tez roznego rodzaju zajecia plastyczno- artystyczne. Co drugi dzien jest plywanie i konie. Dzieciaki maja tez sporo wycieczek po okolicznych atrakcjach: park miniatur, wyprawa w gory, wizyta w muzeum, w zamku, w parku rozrywki i sama nie wiem co tam jeszcze. Wieczorami tradycyjnie disco, karaoke lub talent show;).

   Dzieciakom  taki napiety plan dnia i mnostwo atrakcji oczywiscie sie podoba. Codziennie na stronie internetowej organizatora dostepne sa setki zdjec - mozemy wiec ogladac sobie co tez danego dnia dzieciaki robily.

   Ami polubila jazde konna (o ile mozna to juz nazwac jazda;) - polubila konie, przebywanie z nimi. Fascynuje sie ich madroscia. Bardzo przezywa, ze kon na ktorym jezdzi  jest w ciazy. Bardzo podobaja jej sie zajecia sportowe, trampolina, plywanie, itp. Ciekawa jestem jej wrazen z wycieczek do muzeow czy zamkow.

   Od czasu do czasu udaje nam sie zamienic z Ami kilka slow przez Skype - choc nie jest to latwe z uwagi na roznice czasu i napiety harmonogram po obu stronach;). Oboz konczy sie w piatek kiedy to Amelie przechwycaja dziadziusie, obecnie przebywajacy w sanatorium - rowniez w tamtej okolicy. Cala rodzina spotka sie w komplecie w sobote - ot taki fajny prezencik urodzinowy sobie zrobie - moje kochane dziewczyny w jednym miejscu;). Doczekac sie nie moge!

   Tymczasem, Ami DOSLOWNIE fruwa w powietrzu na obozie;)

   DSC04705cr

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Pozdrowienia z Obozu”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 sierpnia 2016 22:00
 • poniedziałek, 25 lipca 2016
  • (Nie)Rozwazna i Romantyczna;)

   Update z frontu jest taki, ze Ami rozgoscila sie, zeby nie powiedziec rozpanoszyla, u kolezanki mojej w Zawierciu. I prawie zapomniala o smutkach poprzedniego tygodnia. Prawie, bo jeszcze sie bardzo zamartwiala czy ciocia napewno po nia przyjedzie w piatek. Z babcia na drodze przez cale popoludnie wypatrywaly cioci. Ciocia Iza to firma solidna, nigdy nie zawiedzie, tak i teraz stawila sie, jak obiecala. Co dzialo sie pozniej przeszlo natomiast wszelkie obiecanki i zapowiedzi fajnego weekendu. Atrakcja gonila atrakcje: park linowy, park rozrywki, dinozaury, jakies domy poprzewracane do gory nogami, zakupy, kino, lody, spacery, quady - to tylko tyle co zdazylam w biegu wychwycic. Zajete towarzystwo jest bowiem bardzo, ledwo z matka wlasna, rodzona, osobista, maja czas pogadac.

   Choc pod wieczor Ami na tesknote zbiera i jak nie moze zasnac pisze mi wylewne SMSy w powszechnie obowiazujacym wsrod nastolatkow jezyku “emoji”:). W zyciu jeszcze tyle wyznan milosnych nie dostalam od nikogo;). Ze kocha, ze teskni, etc. A potem leca cytaty z piosenek romantycznych, ze "you're my sunshine", albo "cuz I am missing you...." i takie temu podobne:). No prawdziwa romantyczka z naszej Amisi:). I rozczulamy sie z Hubem nad tym czlowieczkiem naszym duzym i tez piszemy, ze tesknimy, kochamy, czekamy... tylko cytatow mi juz brakuje bo jakos wszelkie romantyzmy ze mnie juz wyparowaly;).

   Tak wiec po raz kolejny, do znudzenia pewnie, musze napisac, ze ludzi w okolo mamy przecudownych, przekochanych. Ami jak wlasne dziecko traktuja i rodzina i znajomi a nawet sasiedzi. Wdzieczna im jestem bardzo, najbardziej. Amelia tez wdzieczna i super zadowolona. A nas wiadomo, Ameliowy usmiech od ucha do ucha cieszy najbardziej!

   Kolejny punkt programu to oboz. Prawdziwy, pierwszy w zyciu, 10-cio dniowy oboz w Gorach Swietokrzyskich. Ami wyjezdza jutro, juz walizja spakowana, Ami do drogi gotowa. Ciekawa jestem jej wrazen z tego obozu. Chcialabym zeby jej sie spodobalo, zeby przywiozla cudne wspomnienia, moze jakies przyjaznie….

   Cdn.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „(Nie)Rozwazna i Romantyczna;)”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 lipca 2016 22:30
 • piątek, 15 lipca 2016
  • A po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokoj...

   Sa takie dni, ze lepiej by bylo zostac w domu, z lozka nie wychodzic, nie prowokowac losu, co by figli nie platal. Tak jak dzisiaj.

   Od rana juz wisialam na telefonie z Amiska, pocieszajac ja, bo w rozpacz mi wpadla wielka. Miala super zaplanowany weekend i kolejnych kilka dni w Krakowie, mialo byc mnostwo atrakcji, zabawy z kuzynka, itp. Ami zyla tym wyjazdem od tygodni. Juz siedziala spakowana, gotowa do drogi i w ostatniej chwili, nie z naszej winy, plany sie pozmienialy i dzieciak sie rozzalil z calego tego rozczarowania. A mi serce pekalo, ze ona tak to przezywa i, ze bezradna jestem, ze nie moge jej pomoc, ani nawet sensownie wytlumaczyc calego zajscia. Jedyne co przychodzilo mi do glowy, to "takie jest zycie":(.

   Tak zaabsorbowana bylam rozwiazywaniem Ameliowych dylematow, ze wybieglam z domu bez komputera. O jego istnieniu, a raczej braku istnienia;), przypomnialam sobie w windzie gdy wjezdzalam na moje pietro. Dodam, ze do pracy jade ok. 45 minut. I dawaj wracam sie po komputer:(. Hub podwiozl mi go cale szczescie do polowy drogi, wiec nie stracilam calego poranka. Do tego burza sie zerwala gdy wracalam, ledwo zdazylam przed najwieksza ulewa.

   Z tak rozpoczetym porankiem balam sie otworzyc skrzynke emailowa. I slusznie. Nie bylo tam zbyt dobrych wiesci.  Dostalam odpowiedzi na emaile, ktore rozeslalam w ostatnich dniach odnosnie niani dla Antosi na pierwszy tydzien sierpnia. Niby tyle bylo opcji, tyle osob chetnych - a jak przyszlo co do czego, konkretne dni/godziny - to okazuje sie, ze nikt nie jest w stanie pomoc:(. I troche jestem w kropce bo i Hub i ja mamy ten tydzien napiety w pracy, wiec nie mozemy zostac w domu. No, nic szukam dalej.

   Na dokladke, bo przeciez nic nie moze byc latwe, fotograf, ktorego mielismy zamowionego na Chrzciny Antosi - wlasnie napisal mi, ze musi zrezygnowac ze zlecenia z powodu smierci w rodzinie:(. Wiadomo, sila wyzsza. Glowa muru nie przebijesz.

   Ranek byl wiec stresujacy i burzliwy. Doslownie i w przenosi. Ale jak to mowia, po burzy przychodzi spokoj. Popoludnie wyglada juz o wiele lepiej. Kochana rodzinka, czyli zespol do zadan specjalnych, natychmiast zareagowala na Ameliowe rozterki. Zabrali na pizze, posadzili na kolanach szczeniaczka i juz swiat nabral kolorow i wieczorem Ami juz o  smutkach zapomniala i z radosci popiskiwala jak ten szczeniaczek wlasnie;)

   Ja, w miedzyczasie namierzylam i juz prawie dogadalam sie z kolejnym fotografem. Wydaje sie bardzo profesjonalny, zdjecia na stronie ma piekne, mysle, ze sie dogadamy. Jedyny minus, to, ze jest o wiele drozszy od poprzedniego. No ale coz, jak sie nie ma co sie lubi.....

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „A po nocy przychodzi dzien, a po burzy spokoj...”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2016 23:53
 • czwartek, 14 lipca 2016
  • 4 Miesiace

   Antosia przepoczwarza sie z niemowlaka w bobo;). Objawia sie to obracaniem sie z brzucha na plecy i odwrotnie, juz dosyc solidnym siedzeniem - choc jeszcze z pomoca i usilnej checi obserwowania otaczajacego ja swiata. Nie ma wiec mowy o lezeniu - malutka glowka natychmiast unosi sie do gory i Antoska cwiczy "brzuszki".
   Kolejna wizyta u pediatry potwierdza, ze Antosia rozwija sie dobrze, przybiera na wadze, rosnie. Stala sie tez bardzo "interaktywna", fajnie nasladuje dziwieki, smieje sie. Ogolnie, oby-coby nie zapeszyc, dobre dzieciatko nam sie trafilo. Przesypia cale noce, nie moge wiec na dziecko zgonic mojego niewyspania - raczej na ksiazki i nadrabianie zaleglosci domowych;). Bywaja momenty placzu, glownie gdy jest glodna lub zmeczona,  ale w wiekszosci czasu Antosia jest pogodna i usmiechnieta.  Cieszymy sie kazda nowa rzecza, kazdym dniem, kazdym usmiechem. Nie wiem czy jest to kwestia mojej dojrzalosci czy swiadomosc, ze to nasze ostatnie dziecko, ale naprawde rozkoszuje sie kazda chwila z nia spedzona i rozczulam nad kazda minka czy dzwiekiem.

   Ant_4_mth

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „4 Miesiace”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lipca 2016 22:52
  • Gotowi, do startu, start

   27 czerwca.

   Prawdziwa raisefieber. Niby wszystko juz spakowane, pozapinane, ale jeszcze otwieramy, sprawdzamy po trzykroc, czy chociaz najwazniejsze rzeczy zabrane. Odprawa na lotnisku raczej bez problemu. Dzieciaki podekscytowane, juz planuja jako to z pilotem zagadaja i poprosza go o autograf;). Potem tylko nadanie bagazu, przejscie przez odprawe i juz z drugiej strony terminalu machaja nam male raczki.

   28 czerwca.

   Ekipa juz po drugiej stronie. Zmeczeni, ale podekscytowani. Nareszcie prawdziwie zaczynaja sie wakacje. Ah, i Ami melduje, ze dostali autograf pilota, a nawet jakas tam ksiazeczke dolozyl. Nie ma to jak byc przedsiebiorczym;).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lipca 2016 22:40
  • Tuz przed wyjazdem

   24 Czerwca

   Nareszcie Ami ma zdjety gips. Myslalam, ze bedzie z radosci skakala, jezeli nie do nieba, to przynajmniej do basenu;). Tymczasem, Ami ostroznie podeszla do kwestii reki. Bala sie isc na basen, boi sie tez zdjac tymczasowej opaski, ktora ma zakladac od czasu do czasu, ale zdecydowanie zdejmowac na noc. Jeszcze powolusku rusza palcami, jeszcze ostroznie rusza cala reka...zajmie jej to pewnie kilka dobrych dni zanim przyzwyczai sie do tej bezgipsowej reki.

   Tymczasem przygotowania do wyjazdu ida pelna para. Jak zwykle musielismy odlozyc kilka(nascie) rzeczy, ktore juz nie miescily sie w i tak wypchane na maxa walizki.

   Amelia podekscytowana wyjazdem i planami na wakacje. Mam nadzieje, ze tego entuzjazmu wystarczy jej na dluzej;).

   Cieszy sie rowniez z tego, ze leci z nia David, kolega od urodzenia niemalze. Zawsze to razniej.

   Mama tez widze juz cieszy sie, ze wraca do domu - choc, jak sama przyznaje, bedzie jej nas brakowalo, szczegolnie Antosi. Coz, wszystko ma swoj koniec i poczatek i dokladnie rozumiem, ze teskni za swoim domem, zyciem, znajomymi sciezkami. Wdzieczna jej jestem za cala pomoc, za wsparcie, za jej wielkie serce. I za te poranki, kiedy ciuchutko wslizgiwala sie do naszej sypialni, zeby zabrac Antosie na spacer, zebym ja mogla sobie dluzej pospac i odespac nocne karmienia..

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lipca 2016 20:32
 • środa, 22 czerwca 2016
  • Selena Gomez

   Czego to sie nie robi dla dzieci. Ami juz od dawna marzyla o prawdziwym koncercie. A gdy dowiedziala sie, ze do Dallas przyjezdza Selena Gomez, o niczym innym juz nie mowila. Obiecalismy jej prezent na zakonczenie roku, bo naprawde ciezko pracowala i miala dobre stopnie i Ami wybrala sobie ten koncert wlasnie jako prezent. Oczywiscie ktos dorosly musial jej towarzyszyc. Szczesliwym wybrancem zostalam oczywiscie ja;). W sumie fajnie, bo moglysmy sobie spedzic caly, dluuuugi wieczor razem. Swietnie tak obserwowac jak Ami przezywa koncert, jak wczuwa sie w kazda piosenke, nota bene, zna wszystkie piosenki nie tylko Seleny, ale dwoch innych zespolow wystepujacych przed nia;). Amelia bawila sie wiec swietnie ogladajac koncert, przezywajac kazdy kolejny utwor, tanczac i spiewajac. Ja natomiast bawilam sie najlepiej obserwujac moja 9-letnia nastolatke;). Ciesze sie, ze moglismy spelnic marzenie Ami o prawdziwym, wielkim koncercie w olbrzymiej arenie, wsrod tysiaca rozwrzeszczanych nastolatek. Dopelnieniem calosci byla oczywiscie koncertowa koszulka z bohaterka wieczoru i, jak na amerykanski koncert przystalo, paczka popcornu;). Moze koncert kosztowal dosyc sporo, ale mina i poziom ekscytacji naszej fanki - bezcenne!

   SG

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Selena Gomez”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   ezydorek
   Czas publikacji:
   środa, 22 czerwca 2016 23:01

Kalendarz

Sierpień 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Wyszukiwarka

Autorzy

Kanał informacyjny

stat4u